kdo jsme

Vážení návštěvníci,
vítáme Vás na stránkách personální agentury UNIJOB s.r.o. Ať už se zajímáte o naši nabídku práce nebo naopak potřebujete vyhledat pracovníky do své firmy či organizace, jistě oceníte několik základních informací o naší společnosti.

Naše firma působí na trhu pracovních a personálních agentur již od srpna roku 2000 a od té doby se nám podařilo navázat spolupráci se stovkami společností, neziskových organizací i drobných živnostníků, které se na nás obrátily za účelem zapůjčení či vyhledání pracovních sil do jejich provozů na krátkodobou i dlouhodobou výpomoc. Naším mottem je od začátku naší podnikatelské činnosti především flexibilita. Jsme si vědomi, že nárůst potřeby pracovních sil přichází zpravidla velmi náhle, a proto je naší prioritou umět na takový požadavek našich obchodních partnerů rychle zareagovat.

Naše společnost působila původně jako čistě studentská pracovní agentura působící v areálu České zemědělské univerzity v Praze 6 – Suchdole. Čas však ukázal, že spoléhat se výhradně na studenty není slučitelné se strategií dlouhodobého růstu firmy, a proto jsme museli tuto původní ideu opustit. Rozhodli jsme se nabídnout naše služby celému spektru populace, což s sebou přineslo stěhování provozovny do centra Prahy – nejprve ke Karlovu náměstí, v roce 2006 do větších prostor v Melounově ulici v Praze 2 v těsné blízkosti náměstí I. P. Pavlova a nakonec v roce 2010 na naši současnou adresu na Janáčkově nábřeží na Malé Straně naproti Národnímu divadlu.

Dnes se tedy naši dočasně přidělovaní zaměstnanci rekrutují jak z řad studentů vysokých, vyšších odborných i středních škol, tak i z okruhu lidí dočasně nezaměstnaných, zaměstnaných a živnostníků, kteří hledají přivýdělek, i aktivních důchodců. V naší databázi dnes evidujeme cca 5 000 aktivních lidí, kteří se u nás ucházejí o krátkodobé i dlouhodobé pracovní příležitosti, a které můžeme okamžitě oslovit. Kromě toho samozřejmě uskutečňujeme permanentní nábor nových potencionálních zaměstnanců, takže naše databáze je neustále aktualizována a rozšiřována i s ohledem na přímé vyhledávání pracovníků pro zaměstnavatele.

Chtěli bychom na tomto místě zdůraznit, že naše agentura pracuje v přísném souladu s aktuální pracovněprávní legislativou a je držitelem povolení ke zprostředkování zaměstnání vydaného Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Tyto licence mají aktuální č.j. 2010 / 86804-422/4 (pro dočasné přidělování zaměstnanců agentury) a 2010/86353-422/4 (pro vyhledávání přímých zaměstnanců klienta a pro poradenskou činnost). Jakkoliv nám současná úprava agenturního zaměstnávání překáží a celkově komplikuje život celému podnikatelskému sektoru, nejdeme cestou obcházení zákona a netváříme se, že poskytujeme běžné služby na základě běžného živnostenského oprávnění. Chráníme tak před možnými postihy ze strany kontrolních orgánů státní správy nejen sebe, ale i naše klienty, kteří by byli případným vysokým sankcím rovněž vystaveni. V této souvislosti bychom chtěli zdůraznit, že naše agentura je řádným členem Asociace pracovních agentur a aktivně se účastní vyjednávání o nové, pro celou ekonomiku příznivější, legislativní úpravě našeho odvětví.

Povolení MPSV (formát PDF):

Aktuální povolení MPSV - vyhledávání přímých zaměstnanců klienta a poradenská činnost, dočasné přidělování zaměstnanců agentury

Výpis z obchodního rejstříku

Předchozí povolení MPSV (2005) - strana 1, strana 2
Předchozí povolení MPSV (2008)

Vážení návštěvníci, děkujeme Vám za zájem o naši prezentaci a těšíme se na setkání s Vámi při případné obchodní spolupráci, či při osobní konzultaci o výběru vhodné pracovní příležitosti právě pro Vás.

S přátelským pozdravem,

Vladimír Pleticha
jednatel společnosti